Czekamy na Ciebie!!!
...

6 września 2017 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Organizatorem wyprawy była pani Zofia Lichosyt, zaś opiekunami: pan Jacek Piwowarczyk i pan Łukasz Piaskowy. W trakcie tych trzech dni młodzież miała okazję zobaczyć najważniejsze miejsca historyczne Stolicy oraz najpiękniejsze zabytki.

 Pierwszego dnia udaliśmy się do budynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Kolejnym punktem naszej trasy był Park Łazienkowski, w którym podziwialiśmy klasycystyczną architekturę oraz zjawiskowe ogrody. Po krótkim odpoczynku w ośrodku ruszyliśmy do Teatru Narodowego.

Dzień drugi obfitował w mnóstwo wrażeń. Przed południem udaliśmy się do Telewizji Polskiej. Tu zwiedziliśmy studia telewizyjne, wcieliliśmy się na chwilę w rolę operatora kamery oraz odwiedziliśmy Muzeum Telewizji Polskiej. Następnie autokarem pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Gra światła i dźwięków, oglądanie scen powstania przez mosiężne lornetki, słuchanie relacji świadków w słuchawkach aparatów telefonicznych, przemieszczanie się kanałami, czytanie listów kochających się ludzi, których wojna rozdzieliła… To tylko nieliczne przykłady świadczące o niepowtarzalności tej ekspozycji. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki „Kopernik”. W tym niezwykłym ośrodku nauki mogliśmy samodzielne przeprowadzać doświadczenia na interaktywnych wystawach. Mieliśmy także okazję zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającej nas rzeczywistości. Po wielogodzinnej wizycie w CNK udaliśmy się do centrum handlowego „Złote Tarasy”.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy spacerem po Starym Mieście podziwiając osobliwości ówczesnej Warszawy. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego.

Zmęczeni, niemniej jednak szczęśliwi i pełni wrażeń powróciliśmy nocą do naszej rodzinnej Lipnicy. No cóż… Wszystko co dobre, szybko się kończy:-(

Początek strony