Czekamy na Ciebie!!!
...
Uczniowie klas trzecich naszej szkoły w dniach 15 -17.09.2010r. byli na trzydniowej wycieczce w Warszawie. Są to cykliczne wyjazdy mające na celu zapoznanie młodzieży z zabytkami stolicy jak również instytucjami życia publicznego naszego kraju.
Przy współpracy Samorządu Uczniowskiego i Gminnego Centrum Kultury i Sportu odbył się II Szkolny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Lipnica Wielka.
Siatkówka plażowa
artykuły
Tradycyjnie we wrześniu odbył się w dniach 19.09–25.09.2010r. obóz integracyjny dla uczniów klas pierwszych Liceum w nadmorskiej miejscowości Podczele k/Kołobrzegu.
Coroczny wyjazd młodzieży klas pierwszych jest współfinansowany ze środków szkolnych i gminnych.
11_lisopad
Obchody Święta Odzyskania Niepodległości miały podniosły charakter. „Wstań Polsko moja”- to hasło przewodnie akademii przygotowanej wspólnie przez młodzież Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Gimnazjum.
W dniu 16.11.2010 w naszej hali sportowej odbył się turniej siatkówki z okazji Święta Niepodległości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W turnieju udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z ZS w Jabłonce i ZSO w Lipnicy Wielkiej oraz drużyna składająca się z nauczycieli z obu szkół.
Turniej przed Świętem Niepodległości
Stypendia
Uczniowie wyróżniający się w nauce w roku szkolnym 2009/2010 otrzymali szkolne stypendia za wyniki w nauce.
W dniu 15 grudnia 2010 roku w auli I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i techników z Małopolski. Wśród wyróżnionych był także uczeń naszego Liceum Ogólnokształcącego – Dawid Smoleń.
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów
Akcja charytatywna_1
Od kilku lat w naszej szkole prowadzona jest akcja charytatywna „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” ciesząca się dużą popularnością wśród młodzieży. Uczy jak dzielić się z potrzebującymi w szczególnym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia.
Tegoroczną szkolną Wigilię uświetnił występ uczniów Liceum, Technikum i Gimnazjum, którzy wspólnie przygotowali spektakl pt. Hipermarket.
Opłatek
artykuły
W dniu 15.01.2011 odbyła się w naszej szkole studniówka. Młodzież klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego wraz zaproszonymi gośćmi i rodzicami tradycyjnie bawiła się w Zajeździe Chyżne. Uroczystość, tak bardzo oczekiwana przez młodzież przebiegła w podniosłej atmosferze.
Nasi uczniowie od lat odnoszą sukcesy na prestiżowym Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu. I tak było również w tym roku na XXXV przeglądzie.
Srebrny smrek
artykuły
W dniach 27-28.01.2011 w naszej hali sportowej odbyła się Licealiada Ośrodka Rabka-Zdrój w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. W rozgrywkach udział wzięły drużyny: I LO w Rabce-Zdroju, ZS w Rabce-Zdroju, ZS w Jabłonce i ZSO w Lipnicy Wielkiej.
W dniach 01 – 02.03.2011r. w salach sportowych w Krościenku nad Dunajcem odbyła się zorganizowana przez Powiatowe Centrum Kultury Licealiada powiatu nowotarskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Wielki sukces odniosła drużyna siatkarzy naszych szkół zdobywając mistrzostwo powiatu.
sport1
 20110320_1610582670
W dniu 03.03.2011r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyły się eliminacje okręgowe VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości z udziałem naszego ucznia Łukasza Hetmańskiego.
W dniu 04.03.2011r. w Suchej Beskidzkiej został rozegrany miedzypowiatowy turniej siatkówki chłopców. W turnieju udział brali mistrzowie powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego.
sport1
pilka_reczna_3
W dniu 11.03.2011 w Jabłonce odbyła się Licealiada Ośrodka Rabka-Zdrój w piłce ręcznej chłopców z udziałem naszej drużyny prowadzonej przez Pana Zdzisława Galika.
W dniu 14.03.2011r. odbyła się uroczystość wręczenia przez Wójta Gminy Bogusława Jazowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Mariusza Wnenka i Dyrektora ZSO Jana Kuligi szkolnych stypendiów za wyniki w nauce.
Stypendia 2011
1_dzien_wiosny_3
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze występów szkolnych kabaretów, zespołów muzycznych, jak również konkursów i finału rozgrywek o mistrzostwo szkół w halowej piłce nożnej. Całość odbyła się w scenerii pięknej dekoracji przygotowanej przez uczennice klasy II b. Był to dzień rozrywki, jak również prezentacji talentów naszej młodzieży
W dniu 22.03.2011r. odbył się finał rozgrywek w halowej piłce nożnej o mistrzostwo naszych szkół ponadgimnazjalnych. W meczu o trzecie miejsce uczniowie klasy I a pokonali reprezentację klasy III b. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna klasy III c pokonując w finale swoich kolegów z klasy II c. Królem strzelców został Robert Machajda.
pilkanozna
dzien_otwarty_6
W dniu 23.03.2011r. odbyło się w naszej szkole spotkanie dla uczniów klas III orawskich gimnazjów. Tradycyjnie „Dzień Otwarty” odbył się w godzinach popołudniowych, aby nie stał się pretekstem do opuszczania zajęć szkolnych przez gimnazjalistów, lecz faktyczną promocją szkoły dla zainteresowanych. Młodzież miała zapewniony przez nas transport z Małej Lipnicy, Chyżnego i Jabłonki.
W dniu 28.03.2011r. w sali senackiej Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste zakończenie Zawodów Okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych z udziałem przedstawicieli naszego Technikum – Pana Jakuba Sikory i Marka Pasia
OWiUB_8
CZęstochowa
W dniu 30.03.2011r. maturzyści naszego Liceum Ogólnokształcącego pielgrzymowali na Jasną Górę, aby tam prosić Jasnogórską Panią o pomyślność podczas egzaminów maturalnych i zawierzyć dalszą drogę swego życia.
W dniu 06.04.2011 r. w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej na Kasprusiach odbył się finał ósmego konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych z udziałem reprezentacji naszego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Doroty Polaczek.
konkors_niemieckojezycznych_1
rocznica katyn_4
W dniu 08.04.2011 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 71 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej z udziałem Zastępcy Wójta Gminy Lipnica Wielka Pana Władysława Pilcha. Uroczystość przygotowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum pod kierunkiem Bogusławy i Krzysztofa Wziątków.
Ostatnia kolejka Orawskiej Ligi Piłki Siatkowej o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka" sezonu 2010/11 odbyła się 09 kwietnia 2011 r. Nasza drużyna walczyła do ostatniego meczu z wielkim zaangażowaniem zajmując ostatecznie 6 miejsce.
Liga Orawska_1
Akademia_JPII_12
W dniu 20 Kwietnia 2011 roku odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II, przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum pod kierunkiem ks. Piotra Studnickiego.
W dniu 27.04.2011 r. odbyło się uroczyste podsumowanie mistrzostw szkoły w piłce siatkowej dziewcząt połączone z wręczenie medali. Inicjatorem turnieju był Samorząd Uczniowski, a głównym organizatorem Pani Jolanta Janiszewska.
mistrzostwa_szkoly_7
3 maj_8
Podniosły charakter miała uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, którą rozpoczął chór szkolny pod kierunkiem Pana Mirosława Smolenia odśpiewaniem hymnu państwowego. Młodzież pod kierunkiem Pani Bożeny Marcinek i Pani Elżbiety Sobczak przeniosła nas w czasy uchwalenia tej przełomowej i jakże ważnej dla historii naszego narodu Ustawy Rządowej.
Uroczyste zakończenie nauki dla klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęło się mszą św. koncelebrowaną w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną w intencji maturzystów przez ks. Proboszcza Zbigniewa Ziębę i ks. Rafała Jurczasiak.
Pozegnanie klas III_5
Pozegnanie klas III_3
W dniu 29.04.2011 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego przez społeczność szkolną. W program artystyczny uczniowie wspominali wydarzenia z minionych lat szkolnych, przekazali kilka dobrych rad na przyszłość i w sposób humorystyczny przedstawili przebieg egzaminu maturalnego.
Miłym i niespodziewanym akcentem uroczystości pożegnania maturzystów było wręczenie drużynie siatkarskiej, ufundowanych przez Radę Rodziców, pamiątkowych medali w związku ze zdobyciem mistrzostwa powiatu.
Medale_1
Matura_2 
Egzamin maturalny rozpoczął się 04.05.2011 r. i potrwa w naszej szkole do 19.05.2011 r. Do egzaminu przystąpili wszyscy nasi absolwenci. Poza przedmiotami obowiązkowymi maturzyści wybrali dodatkowo na poziomie rozszerzonym - matematykę, język angielski i biologię – oraz na poziomie podstawowym – biologię, geografię i wiedzę o społeczeństwie.
Dzień Dziecka upłynął pod znakiem zabawy i nauki. W pierwszej części odbyły się mecze piłki nożnej a drugiej zostało zaprezentowane piękne przedstawienie poświęcone ochronie naszego środowiska naturalnego jako przesunięte z kwietnia obchody Dnia Ziemi.
Dzien Ziemi_3
nowy_wisnicz_19
Dnia ośmego czerwca 2011 roku nasz chór pod dyrekcją pana Mirosława Smolenia wziął udział w koncercie w Nowym Wiśniczu, w ramach programu "ŚPIEWAJĄCA POLSKA".
W dniu 10.06.2011 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie kultury i wiedzy o krajach, których języki są nauczane w naszej szkole, motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz rozwijanie autonomii w uczeniu się języków obcych.
Dzien jezykow obcych_3
Zakonczenie_roku_szkolnego_2010-2011_2
Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną przez ks. Piotra Studnickiego jako podziękowanie za miniony rok szkolny. Piękną oprawę mszy św. stanowiły pieśni w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pana Mirosława Smolenia oraz scholi pod kierunkiem pana Dawida Smolenia.
Kolejnym wielkim sukcesem naszych absolwentów okazały się wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Wyniki na poziomie 100% osiągnięte z matematyki czy języka angielskiego w części pisemnej należy przyjąć jako wielki sukces. W zdecydowanej większości średnie wyniki zarówno z poszczególnych przedmiotów jak i zdawalność są wyższe od wyników krajowych, wojewódzkich i powiatowych.
Pozegnanie klas III_2
Początek strony